ATRAKCJE

W OKOLICY:

 • Kościół pokoju w Jaworze
  drewniany kościół ewangelicki o konstrukcji szachulcowej, usytuowany w mieście Jawor, jest zabytkowym budynkiem sakralnym wybudowanym na mocy porozumień pokoju westfalskiego zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią.
  Kościół wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
 • Zalew Słup
  zbiornik retencyjny na Nysie Szalonej, znajdujący się 1km na północny zachód od granic administracyjnych miasta Jawor.
  CIEKAWOSTKA: Pod wodami zalewu znajduje się pałac, w którym rezydował czasowo feldmarszałek Blücher. To tu dowiedział się o nadciągających siłach francuskich i zaplanował bitwę nad Kaczawą (1813r.)
 • Kraina wygasłych wulkanów
  Rozciąga się od Jawora po Wleń. Znaczą ją wzgórza o charakterystycznym stożkowym kształcie i niespotykane w innych regionach Polski skały. Pod Wilczą Górą wciąż leżą bomby wulkaniczne: okrągłe głazy ważące kilka ton, wyrzucone z czeluści ziemi wraz z rozgrzaną do czerwoności lawą i popiołem. Tu było piekło, nim dzisiejsze dorzecze Kaczawy uspokoiło się i złagodniało, zamieniając ten rejon w jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski.
 • Stajnia konna „ALASKA”
  zaledwie 300m od pałacu znajduje się stadnina konna prowadzona, przez bardzo sympatycznych młodych ludzi w której można umówić się na jazdę konną.
 • Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016
  Godzina drogi samochodem od nas.

© 2016 Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wybierz język: PL DE EN