ATRAKCJE

Ciekawe miejsca w okolicy

Planujesz odwiedzić Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z atrakcjami tej okolicy. Wysoka różnorodność sprawia, że każdy wybierze coś dla siebie. Jest w czym wybierać! Region Legnicko-Jaworski wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę zarówno dla tych, którzy pragną odwiedzić zabytkowe obiekty, jak i tych, którzy wolą spędzać czas aktywnie. To również świetna lokalizacja dla rodzin z dziećmi, czy też zakochanych par. Mamy pewność, że znalezienie ciekawego zajęcia nie będzie wyzwaniem. Warto wspomnieć, że systematycznie powracają do nas goście, którzy zauroczyli się naszym pałacem, a także magiczną okolicą. Jeśli kochasz spokój, ciszę i przyrodę, to opisywana lokacja jest właśnie dla Ciebie!

Kościół pokoju w Jaworze
798px-Slup001_Poland_LowerSilesia
Zrzut ekranu 2020-06-13 o 11.42.51

Kościół pokoju w Jaworze

drewniany kościół ewangelicki o konstrukcji szachulcowej, usytuowany w mieście Jawor, jest zabytkowym budynkiem sakralnym wybudowanym na mocy porozumień pokoju westfalskiego zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią.
Kościół wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Zalew Słup
zbiornik retencyjny na Nysie Szalonej, znajdujący się 1km na północny zachód od granic administracyjnych miasta Jawor.
CIEKAWOSTKA: Pod wodami zalewu znajduje się pałac, w którym rezydował czasowo feldmarszałek Blücher. To tu dowiedział się o nadciągających siłach francuskich i zaplanował bitwę nad Kaczawą (1813r.)

Stajnia konna „ALASKA”
zaledwie 300m od pałacu znajduje się stadnina konna prowadzona, przez bardzo sympatycznych młodych ludzi w której można umówić się na jazdę konną.

Propozycje dla aktywnych

Pałac Warmątowice okolica zachęca do rozmaitych aktywności fizycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na wycieczkę rowerową. Sporym atutem jest fakt, że jest tutaj wyjątkowo bezpiecznie. Docenią to przede wszystkim ci, którzy wybierają się na urlop z dziećmi. Oczywiście nie można zapomnieć o niezbędnych akcesoriach, takich jak np. kask, czy też ochraniacze. Nie brakuje tutaj również tras, które spełnią oczekiwania biegaczów. Poranny jogging w otoczeniu przyrody doda energii na cały dzień. Zimą warto udać się na nordic walking. To sprawdzony sposób na to, aby zrelaksować się, a jednocześnie wzmocnić ciała i zahartować organizm. Nie lubisz sportu? Nic nie szkodzi! Długi spacer po lesie wydaje się być genialną opcją dla tych, którzy chcą się wyciszyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Kraina wygasłych wulkanów


Rozciąga się od Jawora po Wleń. Znaczą ją wzgórza o charakterystycznym stożkowym kształcie i niespotykane w innych regionach Polski skały. Pod Wilczą Górą wciąż leżą bomby wulkaniczne: okrągłe głazy ważące kilka ton, wyrzucone z czeluści ziemi wraz z rozgrzaną do czerwoności lawą i popiołem. Tu było piekło, nim dzisiejsze dorzecze Kaczawy uspokoiło się i złagodniało, zamieniając ten rejon w jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski.

800px-Ostrzyca_01

Miejsca godne odwiedzenia

Atrakcje w okolicy Warmątowic usatysfakcjonują przede wszystkim tych, którzy nie znoszą monotonii. Każdego dnia można robić coś innego. Nie można również zapomnieć o imprezach sezonowych, które zachwycą wszystkich tych, którzy kochają dobrą zabawę. Poniżej opisano miejsca, które warto jest odwiedzić podczas wizyty w omawianym regionie.

 

Pomnik upamiętnia Bitwę nad Kaczawą – z pewnością powinien go zobaczyć każdy, kto interesuje się historią. Został on odsłonięty w 1817 roku. Obiekt został wzniesiony przez trzech Prusów (Blüchera, Yorcka i Gneisenaua), którzy w ten sposób uczcili swoje zwycięstwo. W czasie drugiej wojny światowej został zniszczony, jednak dzięki odbudowie możemy ponownie go podziwiać.

Biwak historyczny – jest on organizowany każdego roku pod koniec sierpnia. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się rekonstrukcja Bitwy nad Kaczawą. Wydarzenie przygotowywane jest z troską o najmniejsze szczegóły. Warto wspomnieć, że jest to jednak z najstarszych imprez rekonstrukcyjnych w Polsce.

Wieża widokowa Radogost – znajduje się ona w miejscowości Paszowice. To wyśmienita propozycja dla tych, którzy uwielbiają podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Świat z wysokości prezentuje się zupełnie inaczej. Jest to również znakomite miejsce na wykonanie pamiątkowych fotografii. Wysokość wieży to 22 m. Roztacza się z niej widok na Sudety oraz Przedgórze Sudeckie. Powstała ona w XIX wieku, a modernizację przeszła pod koniec XX wieku.

Muzeum Gross-Rosen – obiekt ten znajduje się w miejscowości Rogoźnica. Jest to hitlerowski obóz pracy, gdzie więźniowie byli zmuszani do wydobywania granitu. Można tutaj zobaczyć szereg zachowanych pamiątek, a także zdjęć upamiętniających ciężkie losy niewolników. W pobliżu znajduje się cmentarz, gdzie pochowano tysiące osób. Wstęp na jego teren jest bezpłatny, jednak zapoznanie się z ekspozycją wymaga zakupienia biletu.

© 2016 Pałac Warmątowice Sienkiewiczowskie. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wybierz język: PL DE EN